Nalézáte se v rubrice » Úvodní strana » Kauzy
 

Kauzy

Podle nové studie 23,8 % provozu na internetu tvoří nelegální distribuce děl chráněných autorským právem

Tisková zpráva MPAA, Washington, 31. ledna 2011

Společnost Envisional zaměřující se na monitoring trhu zveřejnila novou studii, ze které vyplývá, že 23,8 % celosvětového provozu na internetu zahrnuje pirátství, z toho v téměř polovině případů (11,4 %) prostřednictvím BitTorrentu. Ve Spojených státech tvoří dle průzkumu porušování práv z duševního vlastnictví více než 17 % provozu internetu, přičemž prostřednictvím BitTorrentu ve více než polovině případů (9 %).

  (514,8 kB) Stáhnout soubor   Zobrazit celý článek »

Michael Jackson v centru zájmu pirátů

Jihlava, České Budějovice, Liberec 29. - 30. řijna 2009

 Piráti se snaží se stůj co stůj pořídit pirátský záznam nového dokumentárního hudebního filmu Michael Jackson's This Is It. Po dvou včerejších pokusech v Jihlavě a Českých Budějovicích byl dnes přistižen 45letý muž, tentokrát v libereckém multikině CineStar. Personál kina zaznamenal diváka, který při promítání film nahrával na mobilní telefon, a přivolal bezpečnostní službu.

  Zobrazit celý článek »

Provozovatel pirátské kabelovky obviněn

České Budějovice, 22. října 2009

Kriminalisté Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje uzavřeli včera několikaměsíční prověřování provozovatele podezřelé kabelové televize a 25letému muži z Českých Budějovic sdělili obvinění pro trestný čin porušování autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi. Za to mu hrozí trest odnětí až na dva roky, peněžitý trest do pěti milionů korun a trest propadnutí věci.

  Zobrazit celý článek »

Další peer-to-peer pirát před soudem

Brno

 Městský soud v Brně odsoudil prozatím nepravomocně S. R. za sdílení hudebních a filmových děl prostřednictvím peer-to-peer sítí Strong DC++ a klienta Vuze sítě BitTorrent, prostřednictvím nichž zpřístupnil ostatním uživatelům internetu hudební díla ve formátu mp3 o celkovém objemu 18 631 MB a rozmnoženiny celkem 124 kinematografických děl. Zároveň byl odsouzen i za nelegální rozmnoženiny počítačových programů nalezené znalcem v jeho počítači.

  Zobrazit celý článek »

Inzerenti rostou jako houby po dešti

Ćeská Republika, 17. července 2009

 Letošní rok podali vyšetřovatelé ČPU již 30 trestních oznámení na pirátské inzerenty. Obvyklá cena vypálených DVD se pohybuje mezi 30 – 50 Kč + poštovné, nejlevnější pirát prodával za 7 Kč za kus, nejdražší za 90,- Kč za kus. Mezi odhalenými v loňském roce byly bohužel často také nezletilé děti; lze předpokládat, že letos tomu bude nejinak. Trestní stíhání sice proti nim zahájeno být nemůže, ale po jejich rodičích je obvykle vymáhána způsobená škoda.

  Zobrazit celý článek »

Starší kauzy

Archiv » 2009
Archiv » 2008
Archiv » 2007
Archiv » 2006
 
 
Zpět na začátek