Nalézáte se v rubrice » Úvodní strana
 
 

Novinky a aktuality

Další soutěž o volné vstupenky do multikina CineStar

07.09.2012

Chcete si zajít zdarma do multikina CineStar? Tak neváhejte a soutěžte s námi o dvě volné vstupenky na film dle Vašeho výběru. Pobočky multikina CineStar naleznete v Českých Budějovicích, Hradci Králové, Jihlavě, Liberci, Mladé Boleslavi, Pardubicích, Plzni, Praze, Olomouci a Ostravě. Vstupenky jsou platné do konce září.

 

Úvodem

Chodíte krást do sámošky? Taháte rodičům peníze z kapes? Sdílíte či kopírujete filmy? Patříte do stejné kategorie. Zloděj.

Filmy nejsou zadarmo – jak prosté sdělení. Cílem stejnojmenné kampaně, za níž stojí Česká protipirátská unie, je upozornit na skutečnost, že za filmový požitek stejně jako za jakýkoliv jiný se zcela logicky platí. Jistě je daleko jednodušší si koupit pirátské DVD v tržnici a vůbec nejjednodušší je si film stáhnout z webu, ale je třeba si uvědomit, že tím zároveň někoho okrádáme. Na jednom filmu se podílí stovky jedinců, kteří do něj vložili kus svého života a tvůrčí energie – někdo musel navrhnout a ušít kostýmy, které tolik obdivujeme na historických filmech, někdo musel na velmi drahých počítačích vytvořit a doladit všechny ohromující efekty futuristických vizí, při nichž mrazí v zádech… Týmy kaskadérů riskují život a neustále dokola ničí dokonalá auta jen proto, aby nám na pár minut spadla čelist. Pokud jejich práci znehodnotíme tím, že ji rozkrademe stylem „stáhnu či vypálím“ a nabídnu dalším, příště už se nebudeme mít na co dívat.

Právo, které chrání všechny tvůrčí profese, se jmenuje autorské a vyplatí se o něm něco vědět. A přesně o tom je naše kampaň. Na výše zmíněné skutečnosti upozorňují také trailery, které máte možnost si na této stránce stáhnout a které již úspěšně zalobbovaly ve světě.

 
 
Zpět na začátek